Užitečné informace

Na této stránce se dozvíte užitečné informace o technologiích, které Vám mohou pomoci při rozhodování a výběru novoročních přání, krabic na víno, visaček a etiket. Zejména pokud si novoročenku chcete nechat zhotovit podle vlastního návrhu.

Také se dočtete informace o naší společnosti, obchodních podmínkách prodeje a informacích o ochraně osobních údajů.

Technologie dotisků textů

Ražba

Písmo je přenášeno na pokladový materiál ražením za tepla a tlaku pigmentovou nebo metalickou fólií pomocí štočku. Barva potisku je dána barevnou škálou používaných folií.

Digitální tisk

Je dotisk textu bez dalšího mezikroku přímo z počítače již od jednoho kusu. Je prováděn na bázi laserového tisku.

Termografický tisk s 3D efektem

Termografie je konečná úprava tisku, při které se do míst textu nanese plastový granulát a ten se následně působením vysoké teploty zapeče. Termografický tisk vytváří lesklý a na dotyk plastický tisk s 3D efektem.

Výrobní technologie

Laserová technologie

Jde o velmi přesné vyřezávání složitých tvarů laserovým paprskem do papíru, dřeva, gumy a plastu.Slepotisk

Je technika, kterou se vytlačuje za pomocí ručně ryté mosazné raznice plastický obrazec do papíru. Slepotisk dodává tiskovinám další rozměr.

Reliéfní tisk

Je technika, která za použití ručně dorývané tiskové formy a většinou fólie, vytváří na grafických papírech detailní prokreslení tisku nebo motivu.


Tvarový výsek

Je technika, která za použití výsekového nástroje, lisu a vysokého tlaku vysekává z papíru požadovaný tvar.


Digitální tisk

Je tiskový způsob, který umožní bez dalšího mezikroku vytvořit tiskoviny již od jednoho kusu přímo z počítače. Digitální tisk v současné době nahrazuje v některých případech tisk ofsetový. Je prováděn většinou na bázi laserového tisku suchými tonery a vosky. Tento druh tisku je rychlý a operativní.